Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Posypały się mandaty za korzystanie z telefonu podczas jazdy. Pomorska policja podsumowuje akcję

15 marca 2025 13:20
w Region
A A
Zdjęcie ilustracyjne (fot. KPP Bytów)

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KPP Bytów)

181 przypadków korzystania z telefonu podczas jazdy ujawniła pomorska policja podczas specjalnej akcji. Drogówka kontrolowała kierowców niemal na wszystkich ważniejszych drogach naszego województwa. Za to wykroczenie mandaty dostało 110 kierowców, 65 pouczono, a wobec 6 skierowano wnioski do sądu o ukaranie.

Podinspektor Magdalena Ciska z gdańskiej policji przypomina, że korzystanie z telefonu w trakcie jazdy jest bardzo niebezpieczne.

– Policjanci ruchu drogowego apelują o przestrzeganie przepisów. Unikniemy wtedy nie tylko ewentualnego mandatu, ale przede wszystkim niebezpiecznej sytuacji na drodze. Wybieranie numeru telefonu czy pisanie wiadomości tekstowych sprawia, że kierujący pojazdem nawet przez kilka sekund nie patrzy na jezdnię. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja drogowa oraz duże natężenie ruchu powodują, że zagrożenie powstaje w bardzo krótkim czasie – przekazała Ciska.

Mandat za korzystanie z telefonu za kierownicą w trakcie jazdy wynosi 500 złotych. Do tego dochodzi 12 punktów karnych.

Zobacz też: Kierowcy korzystający z telefonu w trakcie jazdy na celowniku gdańskiej policji

Grzegorz Armatowski/mk

Tagi: drogówkaGrzegorz ArmatowskikierowcaMagdalena Ciskapolicjatelefon

REKLAMA

NAJNOWSZE

W 2040 roku podróż z Warszawy do Gdańska zajmie mniej niż dwie godziny
Trójmiasto

Z Gdańska do Warszawy pociągiem w 100 minut? Duże plany inwestycyjne na kolei

W 2040 roku w ramach Zintegrowanej Sieci Kolejowej...

k.pius
17 czerwca 2026 - 14:32
Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie na gdańskiej plaży
Trójmiasto

Lepszy dostęp do plaż dla osób z niepełnosprawnościami w Gdańsku i Gdyni

Osoby z niepełnosprawnościami będą miały lepszy dostęp do...

Martyna Krawcewicz
17 czerwca 2026 - 13:17
Z komina budynku
Słupsk

Rozpadający się komin zagraża mieszkańcom Słupska

Cegły odpadające z komina kamienicy zagrażają przechodniom. Mieszkańcy...

u.adahs
17 czerwca 2026 - 12:43

ZOBACZ TAKŻE

Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
(fot. Radio Gdańsk/Maria Sowisło)
Trójmiasto

Gdańszczanka straciła 750 tysięcy złotych

2026-06-17
Mariola Zmudzińska i Krzysztof Hildebrandt, którzy tworzą pisma do Karola Nawrockiego
Region

Samorządowcy piszą do prezydenta ws. ustawy metropolitalnej

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.