Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Tczew zmniejsza zadłużenie. Miasto wykupuje obligacje przed terminem

7 kwietnia 2026 14:37
w Kociewie
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

Łukasz Brządkowski (Fot. Radio Gdańsk/Artur Maszota)

Tczew walczy o zmniejszenie zadłużenia miasta, wykupując część wyemitowanych obligacji. – To ruch, który zmniejsza koszty obsługi zadłużenia – zapewnia Łukasz Brządkowski, prezydent Tczewa.

– Zależy nam na tym, żeby zmniejszać zadłużenie miasta. Kiedy jest to możliwe, staramy się wykupować obligacje wcześniej, niż powinniśmy. Rok wcześniej wykupiliśmy obligacje na kwotę 5 mln zł, które zostały zaciągnięte jeszcze przed rokiem 2020. Decyzja o tym, żeby wykupić obligacje rok wcześniej, powoduje, że o 450 tys. zł mniej płacimy za obsługę tego zadłużenia. Dla miasta pół miliona złotych to jest bardzo istotna kwota. Dzięki temu też deficyt został zmniejszony o 5 mln zł – wyjaśnia prezydent Brządkowski.

Po wykupie obligacji zadłużenie Tczewa szacowane jest na ponad 96,5 mln zł.

Filip Jędruch/puch

Tagi: budżetFilip JędruchŁukasz BrządkowskiTczewzadłużenie

REKLAMA

NAJNOWSZE

(fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski)
Kaszuby

Kiełpino Kartuskie zniknie z kolejowej mapy Pomorza? Mieszkańcy protestują

Ponad dwa tysiące osób podpisało petycję w sprawie...

Martyna Krawcewicz
2 lipca 2026 - 12:28
Dominik Lewicki, realizator Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)
Kaszuby

Radio Gdańsk spędza wakacje w Kaliskach Kościerskich. Poznajemy atrakcje regionu

Ekipa Radia Gdańsk zawitała do Kalisk Kościerskich malowniczo...

Martyna Krawcewicz
2 lipca 2026 - 12:00
Akcja "Bezpieczne wakacje 2026" w Gdańsku
Trójmiasto

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Plaża w Gdańsku-Jelitkowie pełna stanowisk edukacyjnych

Stanowiska edukacyjne, konkursy dla najmłodszych i spotkania z...

Martyna Krawcewicz
2 lipca 2026 - 11:00

ZOBACZ TAKŻE

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Radio Gdańsk/Maria Sowisło)
Trójmiasto

Policja przejęła 56 kg mefedronu o wartości 3 mln zł. Efekt śledztwa gdańskiej prokuratury

2026-07-02
Otwarcie akademika. Wśród przecinających wstęgę m. in. prof. Michał Markuszewski
Trójmiasto

Remont akademika Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ukończony. Zamieszka tu 200 studentów

2026-07-02
Policjantka zatrzymuje pojazd
Trójmiasto

Znieważył policjantkę i chciał wozić pasażerów na Open’era pod wpływem alkoholu

2026-07-02
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.