Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Kamizelka odblaskowa dla każdego mieszkańca Kępic. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drogach

13 października 2020 11:49
w Słupsk
A A

Każdy rowerzysta i pieszy w Kępicach otrzyma kamizelkę odblaskową. Ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy na drogach.

– W czerwcu pozyskaliśmy pieniądze, dzięki którym możemy zwiększyć świadomość uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa – wyjaśnia Marzena Piszko-Bojaryn z Urzędu Miasta i Gminy w Kępicach. – Pieniądze pochodzą z grantu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Projekt obejmuje wiele działań, dlatego został zatytułowany „Bezpiecznie do celu – świadomi uczestnicy ruchu drogowego” – dodaje.

W KÓŁKO UWAGA

Jak informuje urzędniczka, z pozyskanych pieniędzy zostały wykonane kamizelki odblaskowe z hasłem akcji „Uważaj w kółko!”.

– Są one sukcesywnie przekazywane rowerzystom i pieszym z naszej gminy. Ponadto zakupiliśmy także alkogogle, które będą wykorzystywane w akcjach edukacyjnych. Co jednak najważniejsze, dzięki współpracy naszej gminy ze Szkółką Kolarską oraz Komendą Miejską Policji w Słupsku, został zrealizowany film edukacyjny, który promuje właściwe wzorce zachowania na drodze ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów – podkreśla Marzena Piszko-Bojaryn. 

 

Marcin Kamiński

Tagi: bezpieczeństwoKępiceodblaskirower

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

Podsumowanie akcji edukacyjnej „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w siedzibie WOPR w Sopocie. Widać grupę osób, w tym kilku mężczyzn w mundurach (straży miejskiej, policji i straży pożarnej), stojącą na zewnątrz przed niebieskimi namiotami i budynkiem. W tle, po prawej stronie znajduje się biały samochód dostawczy z napisem "POLICJA". Na pierwszym planie widać z boku fragment plakatu z rysunkową postacią
Trójmiasto

„Aktywni Błękitni” W Sopocie podsumowano siódmą edycję programu

2026-06-18
Dwie uśmiechnięte kobiety w średnim wieku stoją obok siebie, obejmując się ramionami, przed ścianą z logo „Radio Gdańsk”. Kobieta po lewej to redaktor Anna Rębas - ma krótkie, jasne włosy, ubrana jest w marynarkę w ciemnym kolorze, jasną koszulę i naszyjnik. W lewej ręce trzyma kalendarz z obrazkiem. Kobieta po prawej to dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska - również ma krótkie jasne włosy, ubrana jest w kolorową bluzkę z wzorami. W prawej ręce trzyma pudełko z puzzlami, na którym widnieje miniatura muralu na 80-lecie radia Gdańsk (postaci starszej kobiety i chłopaka, być może wnuka, którzy słuchają radia). Obie kobiety wydają się być w dobrym nastroju. Tło stanowi niebieska ściana z powtarzającym się logo „Radio Gdańsk” w białym kolorze
Srebrne pokolenie

Wakacje bez ryzyka. Porady dla seniorów na lato: dieta, ochrona przed upałem, wsparcie

2026-06-18
Tarcza Wschód była tematem forum w Elblągu. Na zdjęciu uczestnicy wydarzenia
Elbląg

Bezpieczeństwo nie tylko wojska, ale też mieszkańców. Tarcza Wschód tematem rozmów w Elblągu

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.