Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Bezpieczeństwo i obronność na olimpiadzie. 60. uczestników walczy o indeks Uniwersytetu Pomorskiego

15 maja 2024 12:04
w Słupsk
A A
(fot. Radio Gdańsk/Alek Radomski)

(fot. Radio Gdańsk/Alek Radomski)

Finału Olimpiady Bezpieczeństwo i Obronność na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku. To już VII edycja wydarzenia. Zwycięzcy mogą liczyć na indeks i stypendium.

Sześćdziesięcioro uczestników bierze udział w Finale Olimpiady Bezpieczeństwo i Obronność na Uniwersytecie Pomorskim. Uczennicy to młodzież z klas mundurowych, która do Słupska przyjechała z całej Polski.

– Mierzą się przede wszystkim z zagadnieniami teoretycznymi, ale też z praktyką – mówi doktor Jarosław Keplin, wykładowca w Instytucie Bezpieczeństwa i Socjologi Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. – Obok testu sprawdzającego wiedzę przejdą też przez sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy, strzelanie z karabinka przy pomocy trenażera, ale też zostaną poddani sprawdzianowi ze sprawności fizycznej, który przejść muszą policjanci.

Obok nagród rzeczowych uczestnicy walczą o indeks słupskiej uczelni oraz miesięczne stypendium w wysokości 500 zł. Podczas olimpiady na uczelni ze swoją ofertą zaprezentowało się też wojsko i policja.

– Promujemy naszą służbę – mł. asp. Jakub Bagiński, rzecznik KMP Słupsk. – Młodzież z klas mundurowych będzie za chwile decydować o przyszłości i swojej karierze chcemy im zaprezentować jakie możliwości daje policja. Chętnych nie brakuje.

Posłuchaj relacji:

https://radiogdansk.pl/wp-content/uploads/2024/05/UP-konferencja-bezp.mp3

Alek Radomski

 

 

Tagi: bezpieczeństwoigrzyska olimpijskieUniwersytet Pomorski w Słupsku

REKLAMA

NAJNOWSZE

Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

Ponad 200 osób należących do gdańskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego...

Piotr Puchalski
24 czerwca 2026 - 20:29
Gdańsk, spotkanie "Kobiet Odbudowujących Ukrainę". Podpisano deklarację o utworzeniu Koalicji Solidarności Odpornych Społeczności. Nz. m. in. Karolina Mzyk-Callias
Trójmiasto

Koalicja Solidarności Odpornych Społeczności. Ważna deklaracja podpisana w Gdańsku

W Gdańsku podpisano deklarację o utworzeniu Koalicji Solidarności...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 19:45
Grafika zapowiadająca audycję Gość Radia Gdańsk, w której (25 czerwca) wystąpi Jakub Stefaniak, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Jakub Stefaniak, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

08.30 - Gość Radia Gdańsk Gość: Jakub Stefaniak,...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 18:45

ZOBACZ TAKŻE

Konferencja Greenpeace w Gdańsku dot. bezpieczeństwa energetycznego
Trójmiasto

Wojenne lekcje z Ukrainy. Nowy raport Greenpeace ostrzeżeniem dla Polski

2026-06-24
Podsumowanie akcji edukacyjnej „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w siedzibie WOPR w Sopocie. Widać grupę osób, w tym kilku mężczyzn w mundurach (straży miejskiej, policji i straży pożarnej), stojącą na zewnątrz przed niebieskimi namiotami i budynkiem. W tle, po prawej stronie znajduje się biały samochód dostawczy z napisem "POLICJA". Na pierwszym planie widać z boku fragment plakatu z rysunkową postacią
Trójmiasto

„Aktywni Błękitni” W Sopocie podsumowano siódmą edycję programu

2026-06-18
Dwie uśmiechnięte kobiety w średnim wieku stoją obok siebie, obejmując się ramionami, przed ścianą z logo „Radio Gdańsk”. Kobieta po lewej to redaktor Anna Rębas - ma krótkie, jasne włosy, ubrana jest w marynarkę w ciemnym kolorze, jasną koszulę i naszyjnik. W lewej ręce trzyma kalendarz z obrazkiem. Kobieta po prawej to dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska - również ma krótkie jasne włosy, ubrana jest w kolorową bluzkę z wzorami. W prawej ręce trzyma pudełko z puzzlami, na którym widnieje miniatura muralu na 80-lecie radia Gdańsk (postaci starszej kobiety i chłopaka, być może wnuka, którzy słuchają radia). Obie kobiety wydają się być w dobrym nastroju. Tło stanowi niebieska ściana z powtarzającym się logo „Radio Gdańsk” w białym kolorze
Srebrne pokolenie

Wakacje bez ryzyka. Porady dla seniorów na lato: dieta, ochrona przed upałem, wsparcie

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.