Aleksandra Kosiorek z absolutorium za wykonanie budżetu w 2025 roku. Pozytywne dla siebie rozstrzygnięcie prezydent Gdyni zawdzięcza swojemu koalicjantowi – Koalicji Obywatelskiej, ruchom miejskim i Lewicy oraz radnym niezrzeszonym. Wszystkie kluby opozycyjne – Gdynia Niezależna, Samorządność i PiS – głosowały przeciwko.
Jak mówił Dawid Biernacik z Gdyni Niezależnej, „głosowanie za absolutorium byłoby nieodpowiedzialne”.
„PROBLEMEM NIE JEST BRAK PIENIĘDZY”
– Po dwóch latach rządów największym problemem Gdyni nie jest brak pieniędzy, ale brak sprawczości. Widzimy, że jest zbyt wiele niezrealizowanych inwestycji, zbyt mało konkretnych efektów w dzielnicach, które miały być priorytetem tej władzy – stwierdził radny.
– Miało być lepiej, miały być poprawki, a widzimy wciąż te same patologie, które były za Wojciecha Szczurka, a niektóre nawet pogłębione do wręcz absurdalnych rozmiarów – dodał Marek Dudziński z klubu PiS.
„POPRAWA SYTUACJI FINANSOWEJ”
Prezydent Aleksandra Kosiorek wskazuje natomiast na poprawę sytuacji finansowej miasta.
– Przy dyskusji nad absolutorium najważniejszym wskaźnikiem, o którym trzeba powiedzieć, jest wskaźnik wysokości długu, który dzisiaj wynosi około 916 mln zł i jest najniższy od 2015 roku – podkreśla.
Aleksandra Kosiorek otrzymała od Rady Miasta Gdyni także wotum zaufania za raport o stanie miasta.
Marcin Lange/aKa








