Reprezentacja Polski najlepsza w Mistrzostwach Europy dywizji A w rugby siedmioosobowym

Zwycięstwem zakończyli udział w Mistrzostwach Europy dywizji A rugbyści reprezentacji Polski. Podopieczni Krzysztofa Folca pokonali w finale Cypr 34:19 i zapewnili sobie udział w przyszłorocznym cyklu Grand Prix Series. Od soboty w Gdańsku rywalizowało 10 drużyn, które były podzielone na dwie grupy. W pierwszej rozstawiona była reprezentacja Polski, która w pierwszym dniu była niepokonana. Biało-czerwoni wygrywali kolejno z Węgrami 50:0, Szwecją 31:0, Łotwą 31:10 i Mołdawią 17:15.

Drugiego dnia Polacy w półfinale zmierzyli się z groźną Ukrainą, ale zawodnicy Krzysztofa Folca bez najmniejszych problemów pokonali naszych wschodnich sąsiadów 20:0. Do finału awansował także Cypr, który pokonał Łotwę 29:0.

Od początku finałowego spotkania dominowali Polacy. Na skrzydle najbardziej aktywny był zawodnik Arki Gdynia Szymon Sirocki, który dzięki dynamicznym rajdom był nieuchwytny dla cypryjskich zawodników. To właśnie on zdobył większość przyłożeń.

W przyszłorocznym Grand Prix Series Polska wystąpi w bardzo zacnym gronie. W turnieju biorą udział najlepsze europejskie reprezentacje m.in. Francja, Anglia, Hiszpania, Walia, Włochy, Litwa i Rumunia. Oprócz awansu do tej prestiżowej imprezy nasza reprezentacja 18 i 19 lipca wystąpi w Portugalii, w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.