Arka na remis z Gryfem. Gdynianie z jednym wygranym sparingiem przed startem ligi

Piłkarze Arki Gdynia mają za sobą próbę generalną przed pierwszym od 5 lat meczem w ekstraklasie. Żółto-niebiescy w ostatnim sparingu podczas okresu przygotowawczego zremisowali z Gryfem Wejherowo 1:1.
Zwycięstwo z rumuńskim Vitorulem Konstanca, porażki z Lechem Poznań i Wisłą Płock i remis z Gryfem Wejherowo. Tak wygląda bilans Arki w meczach sparingowych.

Ostatnia gra kontrolna odbyła się na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej. Prowadzenie objęli gospodarze, dzięki  efektownemu uderzeniu Miroslava Bożoka. Słowacki pomocnik strzelił sprzed pola karnego, a piłka zanim wpadła do bramki odbiła się od poprzeczki.  Pod koniec pierwszej połowy okazji na podwyższenie nie wykorzystał Dariusz Zjawiński.

Mimo, że gdynianie przeważali także  w drugiej połowie, to Gryf strzelił gola. Wyrównanie drużynie z Wejherowa w 70 minucie dał Robert Chwastek. W Arce najaktywniejsi w ofensywie byli Rafał Siemaszko i Adrian Błąd, który z powodu urazu przedwcześnie opuścił boisko. Skrzydłowy ma stłuczoną kostkę, ale na inaugurację ligowego sezonu powinien być gotowy.

Arka I połowa: Jałocha  – Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Da Silva, Łukasiewicz, Marciniak, Bożok – Szwoch – Zjawiński.
Arka II połowa: Steinbors – Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Wojowski – Błąd (74′ Da Silva), Mosiejko, Sambea, Yussuff – Siemaszko – Lewicki.

Gryf:  Ferra (46′ Leleń) – Kalkowski, Dampc, Klimczak (46′ Brzuzy), Kołc, Nadolski, Czychowski, Mońka (46′ Wicon), Kuzimski (62′ Mońka), Górski (46′ Chwastek), Łysiak (46′ Marczak)

Arka sezon zacznie 18 lipca w Niecieczy. Spotkanie z Bruk-Bet Termalicą zamknie pierwszą kolejkę ekstraklasy. Gryf Wejherowo rozgrywki II ligi rozpocznie 30 lipca. Na Wzgórzu Wolności ugości Błękitnych Stargard Szczeciński.