Czwarty sparing i czwarte zwycięstwo. Lechia pokonała Chojniczankę

Lechia Gdańsk imponuje formą przed startem rundy wiosennej. Biało-zieloni wygrali czwarty sparing z rzędu, a tym razem pokonali na stadionie przy Traugutta lidera pierwszej ligi Chojniczankę Chojnice 3:2 (2:0).

W pierwszej połowie na boisku pojawili się zawodnicy, którzy prawdopodobnie będą podstawowymi graczami w walce o mistrzostwo Polski. Wyjątkiem był Damian Podleśny, który zastąpił Vanje Milinkovicia-Savicia. Lechia od początku dominowała, czego efektem była bramka Flavio Paixao po asyście Rafała Wolskiego. Portugalczyk  wykorzystał dokładne podanie byłego gracza Fiorentiny i precyzyjnym lobem pokonał Łukasza Budziła, który został przez Lechię wypożyczony do Chojniczanki. W 38. minucie Wolski podwyższył prowadzenie po indywidualnej akcji w polu karnym. Wolski był jednym z jaśniejszych punktów w drużynie Piotra Nowaka, który jednak nie był zadowolony z przebiegu meczu. – Dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. W drugiej zabrakło nam mądrości. Musimy nad tym cały czas pracować, bo przy tak doświadczonym zespole, takie błędy nie mogą nam się przytrafiać, mówił po spotkaniu szkoleniowiec Lechii.

Po przerwie na boisku pojawiły się całkowicie zmienione jedenastki po obu stronach. Kolejny raz z bardzo dobrej strony zaprezentował się Piotr Wiśniewski, który strzelił trzecią bramkę, ale również mógł podwyższyć na 4:0. Po dokładnym dośrodkowaniu w pole karne trafił jednak w poprzeczkę. W 79. minucie pierwszego gola dla gości zdobył Paweł Golański, który popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i pokonał Mateusza Bąka. Dziewięć minut później bramkę kontaktową zdobył Marcin Biernat, który wykorzystał fatalny błąd gdańskiego bramkarza i z najbliższej odległości zmniejszył straty do jednej bramki. Więcej goli kibice przy Traugutta nie obejrzeli i Lechia ostatecznie zwyciężyła 3:2.

Rundę wiosenną biało-zieloni zainaugurują 12 lutego. Na Stadionie Energa gdańszczanie podejmą lidera – Jagiellonię Białystok. Chojniczanka do walki o awans do ekstraklasy wróci za miesiąc.

Bramki: F. Paixao 16′, Wolski 38′, Wiśniewski 63′ – Golański 79′, Biernat 88′
Skład Lechii:
I połowa: Damian Podleśny, Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak, Milos Krasić, Grzegorz Kuświk, Ariel Borysiuk, Marco Paixao, Mario Maloca, Rafał Wolski, Flavio Paixao, Joao Nunes

II połowa: Bąk, Vitoria, Mak, Mila, Wiśniewski, Haraslin, Chrapek, Maloca, Wojtkowiak, Fila, Stolarski

Skład Chojniczanki: Budziłek – Podgórski, Kieruzel, Markowski, Pietruszka – Suchanek, Kryszak, Zawistowski, Meschia, Biskup – Mikołajczak