Sportowy weekend: Polacy poza podium w Oberstdorfie, debiut Grosickiego, sensacyjna porażka Vistalu Gdynia

Żaden z Polaków nie zajął miejsca na podium w niedzielnym turnieju skoków narciarskich w Oberstdorfie, ale trzech zmieściło się w czołowej „10”. Kamil Grosicki zadebiutował w Premier League, Vistal Gdynia sensacyjnie przegrał w PGNiG Superlidze kobiet. Podsumowujemy sportowy weekend!

SKOCZKOWIE DALEJ W FORMIE

W ten weekend w Oberstdorfie odbyły się dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W obydwu triumfował Austriak Stefan Kraft. Tym razem gorzej spisał się Kamil Stoch, który w sobotę zajął trzecie miejsce, ale w niedzielę był dziewiąty. Niewykluczone, że lider polskiej kadry poprawiłby swój niedzielny wynik, ale rywalizację zakończono po pierwszej serii. Poza Stochem w drugim z konkursów w czołowej „10” znaleźli się Maciej Kot (6. miejsce, w sobotę 18.) i Piotr Żyła (8. miejsce, w sobotę 9.). Z dobrej strony zaprezentował się Jan Ziobro (12. miejsce w sobotę, 27. w niedzielę), Dawid Kubacki również punktował w obu konkursach (28. i 17. miejsce). Najsłabiej wypadł Stefan Hula, który zajmował odpowiednio 36. i 34. lokatę.

DEBIUT GROSICKIEGO

Kamil Grosicki zadebiutował w barwach Hull City. Reprezentant Polski rozpoczął mecz z Liverpoolem w pierwszym składzie, a jego zespól wykonał krok w stronę utrzymania w lidze, bo wygrał 2:0. Skrzydłowy zszedł z boiska w 80. minucie.

SENSACYJNA PORAŻKA asnej hali z Energa AZS-em Koszalin 16:22 (8:9). To trzecia w tym sezonie porażka gdynianek, które zajmują drugie miejsce w tabeli PGNiG SuperligVISTALU

Szczypiornistki Vistalu Gdynia sensacyjnie przegrały we własnej hali z Energa AZS-em Koszalin 16:22 (8:9). To trzecia w tym sezonie porażka gdynianek, które zajmują drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Druga z trójmiejskich drużyn – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – poniosła wyjazdową porażkę z Metraco Zagłębiem Lubin. Gdańszczanki przegrały 23:34.

WYBRZEŻE GDAŃSK AWANSOWAŁO W PUCHARZE POLSKI

Pewne zwycięstwo na koncie szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni Damiana Wleklaka i Maricna Lijewskiego pokonali w 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligowy MKS Kalisz 35:20.

PIĄTA Z RZĘDU PORAŻKA TREFLA SOPOT

Trefl Sopot przegrał kolejny mecz. Tym razem sopocianie okazali się słabsi od Rosy Radom, chociaż do przerwy remisowali 40:40. Trzecią i czwartą kwartę koszykarze z Trójmiasta przegrali jednak czterema i dwoma punktami i ostatecznie ulegli 73:79.

LECHIA WYGRYWA KOLEJNY SPARING

Lechia Gdańsk kontynuuje zwycięską passę w sparingach. Biało-zieloni pokonali Drutex-Bytovię Bytów 1:0 (1:0) po bramce Marco Paixao. W drużynie gdańszczan zadebiutował sprowadzony niedawno Dusan Kuciak.