Asseco przegrało wygrany mecz z Turowem. Ważne zwycięstwo Trefla z Legią Warszawa

Tylko jedno zwycięstwo odniosła Trójmiejska drużyna w ekstraklasie koszykarzy. Asseco, minimalnie przegrało przed własną publicznością z PGE Turowem Zgorzelec 78:79. Ze zwycięstwa cieszą się natomiast koszykarze Trefla. Sopocianie po nierównym spotkaniu – pokonali Legię Warszawa 82:75. ASSECO ROZTRWONIŁO PRZEWAGĘ

Niestety w brodę mogą pluć sobie koszykarze Asseco. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza mieli środowy mecz pod kontrolą. Pomimo porażki w pierwszej kwarcie 10:14, w dwóch kolejnych potrafili dominować nad rywalem wygrywając odpowiednio 27:20 i 21:18. Niestety wszystko zmieniła ostatnia kwarta. Goście ze Zgorzelca wzięli się za odrabianie strat i zrobili to perfekcyjnie. Na sekundy przed końcem zbliżyli się do gdynian na dwa punkty. Na 2 sekundy przed zakończeniem meczu świetny rzut zza linii 6,75 metra oddał jednak Camphor i to PGE Turów Zgorzelec wywozi z Gdyni komplet punktów, a szkoda, bo gdynianie przed czwartą kwartą prowadzili różnicą aż 10 punktów.

TREFL MIAŁ MECZ PO KONTROLĄ

W zupełnie odmiennych nastrojach są koszykarze Trefla. Sopocianie byli  faworytem w środowym starciu z Legią Warszawa i od mocnego uderzenia rozpoczęli to spotkanie. Już po pierwszej kwarcie prowadzili ze stołeczną drużyną wyraźnie – 27:11. W drugiej odsłonie meczu w szeregi sopocian wdarło się jednak rozluźnienie i przyjezdni coraz odważniej zaczęli atakować gospodarzy w efekcie czego triumfowali 26:16. Kolejne dwie kwarty to huśtawka nastrojów. Ostatecznie po bardzo zaciętym boju, sopocianie pokonali Legię Warszawa 82:75.