Cztery punkty w czwartej kwarcie to za mało, by pokonać lidera Energa Basket Ligi. Trefl Sopot przegrał trzeci mecz z rzędu

Niezła pierwsza połowa i prowadzenie do przerwy. Rzutowa niemoc w czwartej kwarcie, przegranej różnicą 15 punktów. Koszykarze Trefla ulegli Polskiemu Cukrowi z Torunia 63:80. Dla lidera było to piąte zwycięstwo z rzędu i dziesiąte w całych rozgrywkach.

Początek meczu był wyrównany. Pierwsi właściwy rytm złapali goście, co w połowie pierwszej kwarty pozwoliło osiągnąć prawie dwucyfrową przewagę. Po bardzo efektownej akcji Chrisa Wrighta i Alade Aminu było 10:18. Po stronie Trefla wynik trzymali Carlos Medlock i Michał Kolenda, który trafiał z dystansu i spod kosza. W pierwszej kwarcie oba zespoły zdobyły do spółki 52 punkty, z czego goście o 4 więcej.

PRZEŁAMANIE FOULLANDA

W połowie drugiej kwarty przełamał się Nana Foulland, który zdobył swoje pierwsze punkty,. Nastroje w hali 100-lecia poprawiła też „trójka” Pawła Leończyka. Przewaga gości wynosiła już tylko 1 punkt. Do szatni Trefl schodził prowadząc, a akcja Carlosa Medlocka i Nany Foullanda zakończona efektownym alley-oop’em z pewnością będzie jedną z piękniejszych w tej kolejce EBL.

KOSZMARNA OSTATNIA KWARTA

Początek trzeciej kwarty należał do sopocian. Już po 2 minutach Foulland legitymował się podwójną zdobyczą (skończył mecz z dorobkiem 16 punktów i 12 zbiórek). Przechwyt Chrisa Wrighta i celny rzut dał prowadzenie zawodnikom z Torunia i koszykarze Sebastiana Machowskiego prowadzenie utrzymali do końca meczu. Ostatnia kwarta w wykonaniu sopocian to był koszmar. Tylko 4 zdobyte punkty przy 19 straconych sprawiły, że Polski Cukier mógł cieszyć się z piątej z rzędu i dziesiątej w sezonie wygranej.

Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń 63:80 (24:28, 19:14, 16:19, 4:19).

Punkty:

Trefl : Nana Foulland 16, Cameron Ayers 16, Carlos Medlock 10, Michał Kolenda 7, Jeff Roberson 5, Paweł Leończyk 4, Witalij Kowalenko 3, Łukasz Kolenda 2, Daniel Ziółkowski 0, Mikołaj Kurpisz 0, Sebastian Rompa 0.

Polski Cukier: Chris Wright 29, Alade Aminu 19, Keith Hornsby 9, Kyle Weaver 7, Aleksander Perka 6, Aaron Cel 5, Mikołaj Ratajczak 5, Bartosz Diduszko 0, Jakub Schenk 0.