Tyczka na molo. Rugby na plaży. Koronawirus w Cetniewie [POSŁUCHAJ]

Piotr Lisek wygrał miting „Tyczka na molo”. Impreza na Placu Kuracyjnym to najstarszy konkurs w tej dyscyplinie, odbywający się poza stadionem. U stóp mola rugbyści amatorzy uczcili pamięć Edwarda Hodury, twórcy potęgi sopockiego rugby. Ogniwo to aktualny mistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu. Tymczasem w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie stwierdzono obecność koronawirusa. W tej sytuacji pod znakiem zapytania stanął zaplanowany na 8 sierpnia Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej.

LISEK ATAKOWAŁ REKORD

Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski zaczęli konkurs od rozgrzewkowej wysokości 5,32 m. Kolejną, 5,42 m, Lisek opuścił, a Wojciechowski zaliczył w drugie próbie. 5,52 m dla rekordzisty mitingu, na tym etapie budowania formy po powrocie do treningów, to było już zbyt wysoko. Lisek nie miał problemów. Zaliczył także 5,72 m, ale atak na rekord, należący do Wojciechowskiego i wynoszący 5,81 m, już się nie powiódł.

Obaj panowie byli jednak zadowoleni z konkursu

Trzecie miejsce zajął dziesięcioboista Paweł Wiesiołek, który wynikiem 5,02 m poprawił o dwa centymetry rekord życiowy. Na Placu Kuracyjnym ustanowiony został także rekord Polski młodzików. 15-letni Michał Gawenda skoczył 4,82 m i o centymetr poprawił osiągnięcie Ryszarda Kolasy z 1979 roku oraz o 17 cm swój najlepszy do tej pory rezultat.

MEMORIAŁ EDWARDA HODURY

16 zespołów wzięło udział w Sopot Beach Rugby. Pogoda dopisała i zabawa była przednia, co podkreślał organizator Jarosław Hodura.

Pod nieobecność ubiegłorocznych finalistek – mistrzyń Polski „Biało-Zielonych Ladies” – w finale Legia Warszawa wygrała z Niderlandami. W turnieju mężczyzn „etatowy” finalista sopockiego turnieju Poznań pokonał gości z Hiszpanii.

KORONAWIRUS W CETNIEWIE

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u lekkoatletki, trenującej w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. We Władysławowie do soboty przebywała grupa ok. 50 zawodników, w tym kadra biegaczek na 400 metrów, sprinterki czy oszczepniczka Maria Andrejczyk. Wszyscy będą musieli po powrocie do domów przejść testy na obecność koronawirusa. Zdrowi będą mogli dalej uczestniczyć w treningach i zawodach, a pozostałych czeka kwarantanna.

Na 8 sierpnia we Władysławowie zaplanowany jest Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej. Decyzję odnośnie do przeprowadzenia zawodów podejmie miejscowy sanepid.