Rugbyści Ogniwa Sopot na drodze po złoto. Przełamanie serii porażek z mistrzami Polski

(fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

Ogniwo Sopot triumfowało w starciu z Orkanem Sochaczew 19:10 (13:3) w meczu 11. kolejki ekstraligi rugby. Zwycięstwo przełamało złą passę trzech przegranych z rzędu z mistrzami Polski. 14 punktów dla Ogniwa zdobył Wojciech Piotrowicz. Sopocianie rywalizują o fotel lidera z Budo 2011 Aleksandrów Łódzki.

Sensacyjna porażka w Siedlcach poszła w niepamięć po zwycięstwie z mistrzami Polski z Sochaczewa. Ogniwo od trzech spotkań z Orkanem nie było w stanie ich przełamać, aż do sobotniego meczu, w którym odnotowali bardzo ważny w kontekście walki o mistrzostwo triumf. Łatwo nie było, szczególnie że w kadrze zabrakło kontuzjowanych Thomasa Fidlera oraz Keitha Chiwary.

SHOW PIOTROWICZA W SOPOCIE

Początkowe ataki nie przynosiły skutku w postaci punktów, jednak uniemożliwiały ataki ze strony gości. Zawodnicy z Sochaczewa do pola punktowego gospodarzy zbliżyli się dopiero po 20. minucie. Defensywa spisywała się jednak na medal, dzięki czemu skutecznie odpierała ataki przeciwników.

Orkan próbował i miał szansę nawet z rzutu karnego, jednak tu również nie byli w stanie wykorzystać sytuacji. Zrobił to za to Wojciech Piotrowicz, który w 33. minucie otworzył wynik meczu. Następnie dołożył do tego punkty z rzutu karnego, co przełożyło się na prowadzenie 6:0.

Później kopnięcie z karnego okazało się już skuteczne ze strony rywali, jednak sopocianom udało się ponownie podwyższyć prowadzenie. Punktował Vaha Halaifonua oraz ponownie Piotrowicz, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:3.

KŁOPOTY I OPANOWANIE SYTUACJI

Gorąco zrobiło się na początku drugiej odsłony. Ogniwo grało w osłabieniu, gdyż żółtą kartkę obejrzał Władysław Grabowski. Goście nie wykorzystali jednak gry w przewadze. Tyle szczęścia zespół z Sopotu nie miał już przy drugiej karze, po której zawodnicy Orkana zaliczyli przyłożenie oraz podwyższenie, odrabiając część strat.

Nie minęło wiele czasu i karnego znów wykorzystał Piotrowicz. Gospodarze dowieźli wynik do końca meczu, dzięki czemu cztery punkty trafiły na konto Ogniwa. Po zwycięstwie Ogniwo zasiadło na fotelu lidera. O to miejsce rywalizuje z drużyną Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, nad którą sopocianie mają dwa punkty przewagi, jednak mają też jeden mecz rozegrany więcej.

Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 19:10 (13:3)

Punkty: Wojciech Piotrowicz 14, Vaha Halaifonua 5 – Jadon O’Neill 5, Peter Steenkamp 5

Ogniwo Sopot: Kavtaradze, Burek, Gąska (67′ Anuszkiewicz) – Piotrowski, Mroziński (51′ Mokrecow) – Halaifonua (86′ Wilczuk), Powała-Niedźwiecki (41′ Grabowski), Zeszutek – Plichta (88′ Szulta) – Piotrowicz – Czasowski, Seerane, Smith (84′ Olszewski), Burrows – Żuk