Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Straż miejska bierze się za przystanki autobusowe. Mandaty za palenie, śmiecenie i parkowanie w zatoczkach

18 lutego 2016 13:00
w Wiadomości
A A

Śmiecenie, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, parkowanie w zatokach autobusowych, plakatowanie… Lista grzechów popełnianych na przystankach komunikacji miejskiej wcale nie jest krótka.

W czwartek i piątek gdańscy strażnicy miejscy wraz z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego pod lupę biorą przystanki autobusowe. – Takie akcje prowadzone są cyklicznie. Chodzi o to, by przyjrzeć się temu, co dzieje się na przystankach – wyjaśnia Wojciech Siółkowski z gdańskiej straży miejskiej.

SKARGI PASAŻERÓW

Do straży miejskiej każdego dnia napływają skargi dotyczące niepożądanych zachowań na przystankach komunikacji miejskiej.

– Problemem najczęściej jest palenie tytoniu lub spożywanie alkoholu na przystankach. Zdarzają się też skargi związane z naklejaniem ogłoszeń bez zezwolenia oraz śmiecenie i akty wandalizmu. Dość często zdarzają się też przypadki niewłaściwego parkowania, szczególnie w centrum Gdańska, gdzie trudno o wolne miejsce dla pojazdów. Kierowcy czasami zatrzymują się lub parkują samochody w taki sposób, że znacznie utrudnia to wjazd autobusom na buspas lub do zatoczki – wymienia Wojciech Siółkowski.

JEST LEPIEJ, ALE…

Pasażerowie przyznają, że kultura wzrasta, jednak jednym tchem wymieniają zachowania, które przeszkadzają podczas oczekiwania na tramwaj lub autobus.

– Palenie papierosów. To bardzo mi przeszkadza. Nawet, jeśli nie palą bezpośrednio pod wiatą, to kilka kroków dalej, a pety wyrzucają na ziemię. Wystarczy odejść kilka kroków i widać, jak wygląda chodnik – mówi naszej reporterce jedna z pasażerek.

– Głośne rozmowy przez telefon, to bardzo denerwuje. Zdarzają się też pasażerowie, którzy nie dbają o higienę osobistą – wymienia inna pasażerka.

– Mieszkam na Oruni i po weekendzie przystanki wyglądają fatalnie. Poniszczone ławki, wybite szyby, rozkłady jazdy, które leżą gdzieś na ziemi. Wandalizm boli najbardziej – zaznacza mieszkaniec Oruni.

Akcja straży miejskiej i ZTM prowadzona jest przez cały czwartek i piątek, od 7:00 do 22:00.

Tylko w czwartek do godziny 11:00 patrol wystawił trzy mandaty karne, pięć pouczeń i zostawił za wycieraczką auta dwie informacje o wszczęciu postępowania, ponieważ właściciel pojazdu był nieuchwytny.

Ewelina Potocka/mili

Tagi: autobusyGdańskkierowcamandatprzystanekruch drogowystraż miejska

REKLAMA

NAJNOWSZE

Grafika zapowiadająca audycję Gość Radia Gdańsk, w której (25 czerwca) wystąpi Jakub Stefaniak, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Jakub Stefaniak, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

08.30 - Gość Radia Gdańsk Gość: Jakub Stefaniak,...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 18:45
minister sportu Jakub Rutnicki w Połchowie
Wiadomości

Minister sportu „na robocie” w Połchowie. „Nie ma nic piękniejszego niż praca w terenie” [FILM]

W Szkole Podstawowej w Połchowie, w gminie Puck,...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 18:10
Portret uśmiechniętej Aleksandry Kosiorek, prezydent Gdyni, w ciemnoturkusowym płaszczu na tle rozmytej zieleni.
Trójmiasto

Aleksandra Kosiorek z absolutorium i wotum zaufania. Opozycja wytyka „brak sprawczości”

Aleksandra Kosiorek z absolutorium za wykonanie budżetu w...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 18:07

ZOBACZ TAKŻE

Polscy i ukraińscy politycy na schodach Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku podczas 15. Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy
Trójmiasto

Parlamentarzyści Polski i Ukrainy spotkali się w Gdańsku. „Historia nie może zabijać przyszłości”

2026-06-24
Konferencja Greenpeace w Gdańsku dot. bezpieczeństwa energetycznego
Trójmiasto

Wojenne lekcje z Ukrainy. Nowy raport Greenpeace ostrzeżeniem dla Polski

2026-06-24
Forum Solidarności Polska-Ukraina w Gdańsku
Trójmiasto

Forum Solidarności Polska-Ukraina w Gdańsku. Wymiana doświadczeń i wsparcie w odbudowie

2026-06-24
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.