Z Błotnika w gminie Cedry Wielkie, przez Sobieszewo, aż do Gdańska płynie załoga Radia Gdańsk. To już trzeci dzień rejsu z Wodami Polskimi. Nasza ekipa między innymi poznaje tajniki budowli hydrotechnicznych – przepompowni, śluz i wałów.
Jak podkreślił dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Andrzej Ryński, rejs ma ogromne znaczenie edukacyjne.
– Najlepiej edukować z perspektywy płynącej łódki. Wody Polskie zajmują się prawie każdą sferą związaną z gospodarką wodną – wskazał Ryński.

Wspólny rejs Radia Gdańsk i Wód Polskich potrwa do soboty. Jeśli zobaczycie naszą ekipę na wodzie, podzielcie się zdjęciami pod numerem 603 06 06 06.
Relację z pierwszego dnia rejsu znajdziesz >>>TUTAJ.
Relację z drugiego dnia rejsu znajdziesz >>>TUTAJ.
Radio Gdańsk








