Reprezentacja Polski rugby do Gdańska wróci w roli lidera

Biało-czerwoni rugbyści wygrali turniej w Węgierskim Esztergom w ramach Mistrzostw Europy siódemek. Podopieczni Krzysztofa Folca pokonali w finale Ukrainę 14:10 i na kolejny turniej, który zostanie zorganizowany w Gdańsku, powrócą w roli lidera. W kadrze narodowej występuje aż siedmiu zawodników z Trójmiejskich drużyn. O sile zespołu stanowią Marek Przychocki, Piotr Zeszutek, Mateusz Mrowca (Ogniwo Sopot), Mateusz Zajkowski, Rafał Janeczko (Lechia Gdańsk), Szymon Sirocki i Radosław Rakowski (Arka Gdynia).

Polacy w tych rozgrywkach walczą o paszport na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Najpierw jednak muszą zakwalifikować się na lipcowy turniej w Portugalii. Aby tak się stało biało-czerwoni muszą uplasować się na podium mistrzostw Europy dywizji A.

Podopieczni Krzysztofa Folca pierwszy krok już wykonali. Okazali się praktycznie bezkonkurencyjni podczas pierwszego turnieju na Węgrzech. Przegrali zaledwie jeden mecz z Izraelem 14:19, ale o awansie do finału zadecydowały małe punkty, które dały biało-czerwonym drugie miejsce tuż za Ukraina. Podczas drugiego dnia, w finale biało-czerwoni pokonali Ukrainę 17:14.

Zespoły o kolejne punkty powalczą już w Gdańsku. W dniach 20-21 czerwca na stadionie przy ul. Traugutta drużyny będą rywalizować w drugim turnieju dywizji A. Trzy najlepsze drużyny zakwalifikują się na turniej kontynentalny eliminacji olimpijskich, który odbędzie się w Portugalii.